Erkan Sönmez, 1989 İstanbul doğumlu müzisyen. On dört yaşından beri müzik ile ilgileniyor. 2008/2009 yılı Modern Müzik Akademisi davul bölümü mezunu. Ana enstrumanı davulun yanında; piyano, gitar ve bas gitar çalmaktadır. Thrash metalden caza eğrilen müzikal yolculuğunda, bir çok grup ve müzisyen ile sahne ve stüdyo ortamında, müzisyen ve aranjör olarak çalışma fırsatı bulmuştur.

      Şu sıralar aktif olarak Erdem Sökmen Quartet ile çalışmalarına devam ederken, Levent Yüksel ve Grup Vitamin’e de sahnede eşlik etmektedir. Çoğunluğu kendi bestelerinden oluşan, herkesin kendi müziğini ve evrenini yarattığı bir dönemde, janrların köşelerine takılmaksızın yeşeren enstrümantal albümünü, 2018 yılının sonlarına doğru kaydedip yayınlamayı planlamaktadır.

      Aralarında Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu, Bostancı Gösteri Merkezi, Zorlu PSM’nin de bulunduğu büyük salonların yanında, bir çok sahne ve festivalde yer almıştır. Çalışmalarına İstanbul’da devam etmekte olup, bütün müzikal projelerin içinde olabildiğince var olmaktan keyif almaktadır.

                                                                          ——————————————

       Erkan Sonmez, musician, born in 1989. He is interested with music since he was 14. He is graduated in the department of drum from Modern Music Academy. He is also playing piano, guitar and bass guitar beside his main instrument drum. In his musical journey, which goes through from thrash metal to jazz, he had the chance to play with many bands and musicians in stage and studio both as a musician and as an arranger.

      Recently, he has been playing with Erdem Sökmen Quartet and also he shares the stage with Levent Yüksel and Grup Vitamin. In this period, in which everybody creates his own music and universe, he is planning to record and produce his instrumental LP which emerges without locking on the corners of genres at the end of 2018, which consist of his own compositions.

      He took part in big halls like Cemil Topuzlu Theatre, Bostancı Performance Hall, Zorlu PSM, also he participated in many different kind of stages and festivals. He keeps working and playing in Istanbul, he deeply enjoys to be a part of all kind of musical projects.